07 zgłoś się! Pewne zwycięstwo lubinianek!

W drugiej kolejce wiosennej nasz zespół pauzuje w walce o punkty ligowe. Jednak nie mieliśmy odpoczynku i wolną kolejkę wykorzystaliśmy na kolejny mecz sparingowy, aby podtrzymać rytm meczowy naszych zawodniczek. Przeciwniczkami był zespół,  który od przyszłego sezonu dołączy go grona trzeciej ligi kobiecej, a więc Żeńska Akademia Piłkarska "Sukces" Gmina Oleśnica. Jak do tej pory ten zespół rozegrał dwa mecze z naszymi przeciwniczkami ligowymi wygrywając z Kolektywem Radwanice 5 - 2 oraz remisując z Czarnymi Jelcz Laskowice 1 - 1. Tym razem zawodniczki z Oleśnicy musiały przełknąć gorycz porażki i po bardzo dobrych zawodach w naszym wykonaniu musiały uznać naszą wyższość udokumentowaną 7 golami. Mecz rozgrywaliśmy w systemie 3 tercjowym po 30 minut. Każdą z tercji nasz zespół wygrał kolejno 1 - 0 i dwukrotnie po 3 - 0 co dało wynik końcowy 7 - 0 dla Zagłębie. Pierwsza tercja była trochę nerwowa w naszym wykonaniu i mimo przewagi strzeliliśmy tylko jednego gola. AP Sukces ograniczyła się do gry długimi piłkami oraz kontrami z których miały swoje dwie szanse na zdobycie bramki, ale raz lepsza okazała się nasza kontuzjowana w tym meczu bramkarka, a raz napastniczka gości spudłowała w dogodnej sytuacji. Jednak od tego momentu nasz zespół przejął inicjatywę i powoli punktował przeciwniczki. Zwłaszcza druga tercja to koncertowa gra naszego teamu w której zdobyliśmy 3 gole, a nie były to jedyne okazje, bo co rusz nękaliśmy obronę oleśniczanek i tylko nasza nieskuteczność ratowała je przed utrata kolejnych goli. Dowodem na naszą przewagę był fakt, że rywalki nie oddały strzału na naszą bramkę. Trzecia ostatnia tercja to kontynuacja naszej bardzo dobrej gry i kolejne 3 trafienia. Choć po raz kolejny mogło być ich więcej to jednak cieszy fakt, że dochodzimy do klarownych okazji bramkowych. Dziś nasz zespół był nie do zatrzymania pokazując się ze swojej najlepszej możliwej strony. Mimo kilku elementów do poprawy zanotowaliśmy dobre zawody, które pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość.

Skład Zagłębia: Alicja Gajowczyk, Weronika Iglicka (45' Paulina Gralla), Patrycja Walczyńska, Violetta Brzezińska, Paulina Kiwak, Weronika Cymbała, Monika Jakimiak, Paulina Kruk (60' Dagmara Ciastoń), Paulina Badoń (60' Agnieszka Łagoda), Paulina Dul (45' Monika Marczuk), Daria Banaszak

Bramki zdobyły:

12 min 1 - 0  Dul, as. Banaszak