Zwycięstwo na początek sezonu!

Od wysokiego zwycięstwa 7 - 1 nad Polonią - Stal Świdnica rozpoczęła sezon nasza drużyna w 3 lidze. Choć już w 20 sekundzie meczu mogliśmy objąć prowadzenie to jednak początek meczu należał do przyjezdnych, które śmiało zaatakowały naszą bramkę i stworzyły 3 bardzo groźne sytuacje bramkowe z których ratowała nas bramkarka bądź słupek bramki. Widać było wśród naszych dziewczyn nerwowość i brak rytmu meczowego. Był to nasz pierwszy mecz od ostatniego w poprzednim sezonie, a przed meczem ligowym nie rozegraliśmy ani jednego sparingu. Dopiero po ok. 15 min i strzeleniu goli w 18 i 20 minucie nasza gra się uspokoiła i zaczęliśmy przejmować inicjatywę na boisko. W 34 min było już 3 - 0 i przed przerwą chwila dekoncentracji kosztowała nas utratę gola. Po przerwie nasza gra się znacznie poprawiła i nie daliśmy świdniczankom dojść do słowa i konsekwentnie punktowaliśmy przeciwniczki. Katem przyjezdnych okazała się w tej części gry Paulina Kruk, która zdobyła hat tricka, a wynik ustawiła Alicja, która w drugiej połowie występowała w polu. Pierwszy mecz zakończony okazałym zwycięstwem i pierwszy komplet punktów dla Zagłębia.