Okazałe zwycięstwo naszych zawodniczek w Radwanicach!

Dzisiejszego dnia nasz zespół uczynił kolejny krok w drodze do II ligi zwyciężając w Radwanicach tamtejszy Kolektyw 10 - 2. Nasza passa w tym sezonie została podtrzymana, a nasze zawodniczki odniosły 5-te z rzędu zwycięstwo nie dając się  przy tym pokonać nikomu od pierwszej kolejki. Mimo, że przed meczem byliśmy pewni ujrzenia na boisku Pauliny Ferenc to jednak jej kontuzja najprawdopodobniej wykluczy ją z gry już do końca sezonu co jest dla nas wszystkich bardzo przykre, ponieważ biorąc pod uwagę działania naszej służby zdrowia to tylko słowo "przykre" w delikatny sposób oddaje stan rzeczywisty całej tej sytuacji. Dziś zabrakło w składzie także kontuzjowanych Pauliny Badoń oraz Justyny Adamczyk, a niektóre zawodniczki grały ze świadomością swoich urazów, które nie pozwały im w pełni pokazać się z najlepszej strony. Mimo tych wszystkich niesprzyjających okoliczności team naszych dziewcząt pokazał charakter i udowodnił, że jest w stanie  odnaleźć się i poradzić sobie w każdej sytuacji. Sam mecz doskonale się zaczął dla gospodyń, które już w 2 minucie wyszły na prowadzenie po błędzie naszej linii obrony. Nasza drużyna w pierwszych minutach była bardzo ospała pozwalając Kolektywowi na stworzenie sobie kolejnych sytuacji bramkowych, ale nie zawodna tego dnia nasza bramkarka Alicja nie pozwoliła na więcej gospodynią. Wielkie brawa należą się naszej Ali, ponieważ, gdyby nie ona nasza strata bramkowa byłaby na pewno wyższa, a jej interwencje były ozdobą meczu. Dopiero około 20 minuty lubinianki się przebudziły i rozpoczęły swoja normalną grę, którą potrafią. Podkręcając tempo gry z minuty na minutę punktowały rywalki aplikując im kolejne gole. Do przerwy licznik stanął na 3 golach zdobytych przez Paulinę, Monikę i Darię kolejno w minutach 19, 21 i 33, Wynik mógł, a nawet powinien być znacznie wyższy, bo przez 20 minut zagraliśmy fajne zawody w których sytuacji bramkowych nie brakowało. Efekty lepszej gry przyszły zaraz po przerwie, gdzie szybko zdobyta bramka przez Monikę, która wykorzystała podanie Weroniki i po minięciu obrończyń umieściła piłkę w siatce podcięła skrzydła przeciwniczkom i to nasz team kontynuował marsz po kolejne bramki. Już 3 minuty po pierwszym golu w drugiej połowie Daria zdobywa swojego drugiego gola. Kolejne bramki padły łupem Pauliny, Dari oraz Weroniki, a ostatnie dwie bramki zaliczając swoje 3 i 4 trafienie zdobywa Monika. Kolektyw stać było tylko na jedno przypadkowe trafienie już w doliczonym czasie gry. Tym samym wynik został ustalony 10 - 2 na korzyść Zagłębia Lubin. Reasumując pokazaliśmy dziś rywalkom dlaczego jesteśmy liderem ligi oraz dlaczego chcemy awansu. Pokazaliśmy kilka super zagrań oraz charakter, który był dziś w tym upale i warunkach pogodowych niezwykle istotny, ponieważ nasze zawodniczki okazały się lepiej przygotowane i wykazywały więcej chęci do gry. Wynik sprawiedliwy, choć mógł, a nawet powinien być znacznie wyższy, bo okazji było wiele. Jednak nie ma co wybrzydzać i trzeba się cieszyć z kolejnego bardzo dobrego występu naszej drużyny.